УРОК ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА
Тема : Малювання козпозиції «Зимова казка»
Мета: Систематизація уявлень дітей про зиму. В бесіді звернути увагу дітей як художники в своїх роботах зображають пейзаж і його елементи.
Хід уроку
- 1. Організаційний момент:
Холодно зараз в лісах і лугах
Холодно зайчиком, лисисам, птахам
Тепло і затишно в класі у нас
Доброго дня, вітаємо Вас.
Девіз уроку:
Не просто слухати, а чути
Не просто дивитись, а бачити
Не просто відповідати, авідчувати,
Дружно і плідно працювати.
2. Оголошення теми уроку:
План уроку на сніжинках:
- Яка пора року на календарі? Місяць?
- Назвіть осінні місяці?
- Який з цих місяців відкриває ворота зимі?
Вчитель: Коли ж листопад зимі ворота відкриває, отож відчиняємо ворота. (відкривши ворота усі бачуть дві телеграми в конвертах (Конверт №1 / Конверт №2)
Контерт №1 - Тема уроку
Конверт №2 - Телеграма від «Зими»
Вчитель (читає телеграму) :
«Прошу допомоги! Осінь зачинила мене в скрині на 3 замки. Ключі до них – це ваші знання. Чекаю визволення» Зима.
1 ключ: Пригадаємо яка зима. / гра «Додай слівце» /
2 ключ: Розгадування ребусів.
а) На компютері картина - «Золота осінь»
а на дошці ребус (Фамілія автора картини) :
/Левітан/
б) Картина – «Запорізькі козаки пишуть лист турецькому султану»
Ребус:
/Репін/
в) Катрина - «Ранок в сосновому лісі»
Ребус:
/ Шишкін/
г) Картина – «Богатирі»
Ребус:
/Васнецов/
3 ключ: «Мозгова атака»
- фарби , які легко розчиняються водою? /акваель/
- вид образотворчого мистецтва, основним зображувальним засобом якого є малюнок виконаний олівцем? /графіка/
- непрозора фарба, яка розчиняється у воді? /гуаш/
- вид мистецтва, художнє відображення видимого світу фабами на будь- якій поверхні? /живопис/
- жанр образотворчого мистецтва, що зображує квіти , алоди, предмети побуту? / натюрморт/
- жанр образотворчого мистецтва де обєктом зображення є природа? /пейзаж/
- невеликий шматок паперу, картону, дошки, скла на якому змішують фарби під час роботи? /портрет/
- відтворення картини, їх точне повторення в невеликій кількість примірників? /репродукція/
4 ключ: Дивимось і бачимо.
3. Фізкультхвилинка
Вчитель: Ви гарно справилися виконали завдання. Зиму із скриньки визволили. (Зі скриньки вчитель дістає слово «Зима», прикріплює на дошці, включає, музику та на компютері показує зимові пейзажі)
Зимонько, де ти?
Помети, замети
Ми тебе стрічатимем
З лижами, санчатами
З ковзанами, на льоду
А зима гукає : «ЙДУ»
(Заходить зима, кидає сніжинки із серпантину, різану фольгу) (Танець із зимою)
Зима: Не можу з вами довго бути у вас так жарко, а мені це шкодить, я піду, а ви виходьте до мене на вулицю , тільки тепло одягніться!!!
4. Підготовчий етап до малюнка
а) Робота в парах:
один учень разом другий учень
б) Пояснення щодо виконання малюнка «Зимова казка»
в) Поетапне виконання учнями і вчителем .
5. Самостійно робота учнів
6. Виставка робіт і підсумок уроку
вч. Загаєвська С.І.
Лановецька ЗОШ №1