Вчительський Журнал он-лайн

 

Урок української мови

Друк

ТЕМА: Закінчення іменників у родовому відмінку однини

Мета: Ознайомити учнів із правописом іменників чоловічого роду в Родовому                                      відмінку однини; формувати вміння і навички користуватись орфографічним словником для перевірки закінчення таких іменників; розвивати словниковий запас учнів; виховувати кулдьтуру мовлення, любов до природи рідного краю.

Хід уроку

 

  1. Організація класу.

 

Я всміхнуся сонечку:

-         Здрастуй, золоте!

Я всміхнуся квітонці

Хай вона цвіте!

Я всміхнуся дощику:

-         Лийся, мов з відра!

Друзям усміхнуся –

Зичу їм добра!

 

  1. Повторення вивченого, перевірка дом. Завдання.

 

-         Посміхнулись один – одному. Розпочинаєм наш урок  на якому продовжимо роботу з відмінюванням іменників на базі текстів про природу нашого Полісського краю.

-         Визначте відмінки підкресленних іменників.

-         А тепер поставте ці іменники у Місцевому відмінку

-         Як ви розрізняєте Д. і М. відмінки, закінчення яких збігаються?

-         Як ви примінили правило у виконанні домашнього завдання. Працюємо сигнальними картками.

-         Яка головна думка цього тексту?

-         Якою повинна бути людина?

-         Яке за метою висловлювання останнє речення? Чому?

 

 

  1. Вивчення нового матеріалу.

 

1.

-         Діти, яки відмінки ми повторили?

-         А сьогодні ми продовжуємо роботу над відмінками і знайомимось з закінченням іменників у Родовому відмінку однини. Це тема нашого уроку.

-         А чого ж ми повинні навчитись на уроці? Зверніть увагу на дошку. З’єднайте частини і прочитайте мету.

 

 

 

 

2. Робота з підручником (стор. 65)

 

1)    Вправа 127 – читаємо, коментоване письмо.

-         Про що цей текст?

-         Запишемо слова, що в дужках у відповідному відмінку, визначемо закінчення і відмінок.

-         Чи можем ми бути впевненими, що завдання виконане без помилок?

-         Я думаю що ні. Потрібно звернутися до правила на стор. 65

2)

-         Прочитйте правило мовчки. (один учень вголос)

3)    Словникова робота (парна)

-         Звернемось до словничка. Зачитайте слова чоловічого роду і скажіть закінчення родового відмінку!

Висновок. Закріплюємо хоровим читанням правила!

 

4)    Розвиток зв’язного мовлення. Текст – мініатюра за малюнками

-         Ми за вправою 127 згадували красу якого краю?

-         А чому саме Полісського?

-         Спробуйте скласти твір мініатюру за малюнками природи нашого краю (групова робота)

-         Заслухаємо представників кожної группи.

 

5)    Творча робота. Вправа 128

а) Мовчазне читання.

-         Про що текст?

б) Списуємо по варіантах.

Iвар. – 2 речення

IIвар. – 3 речення

-         Ви повинні виконати 2-е завдання. (перевірка)

-         То які закінчення мають іменники ч.р.,одн. в Р.в.?

 

ФІЗ.ХВ. (для очей)

6)    Фонетико – орфографічна хвилинка.

а) Таблиця стор. 66

-         Як вимовляються слова? Як пишуться?

-         Зверніть увагу на слова: ВНОЧІ, ВРАНЦІ, УРАНЦІ

-         Це словникові слова, їх написання ми запам’ятовуємо.

-         На яке питання вони відповідають? А може хтось знає, яка це частина мови?

б) Робота в парах.

-         Дібрати спільнокореневі слова.

1ряд – НІЧ, 2ряд – РАНО, 3ряд – ДЕНЬ.

-         Доберіть антонім до слова ВРАНЦІ.

-         Яку приказку ми вчили з цими словами?

(Хто вранці плаче, той увечері сміється)

-         Запишіть звуко- буквений аналіз слова СМІЄТЬСЯ

 

 

3. Каліграфічна хвилинка

 

В  в  вр  нц  ці   вранці   вночі

Чого вранці не зробили, того ввечері не здоженеш.

 

-         Як ви розумієте це прислів’я?

 

Фіз.Хвилинка

 

Незчисленна ми родина,

В нас на всіх – одна хатина,

Але в ній і мир, і лад,

І сусід сусіду рад.Ну,а хто

Із нас щось значить –

Кожен сам вам розтлумачить.

 

  1. Закріплення матеріалу.
  2. Групова робота. Вправа 129

-         Запишіть подані іменники у Родовому відмінку однини.

-         Первірте за орфографічним словником. (перевіряємо)

-         Що об’єднує іменники кожної групи?

  1. Гра “Виправ помилку”

 

З дна океана (у)

Малювати з портрета

Немає гектару (а)

Кров з мізинця

Готуємось до диктанта (у)

Звук сигнала (у)

Провід телефона (у)

 

  1. Групова робота. Вправа 130 (визначення закінчень)

Вправа 131 (складання речень)

 

  1. Підсумок уроку. Домашнє завдання.

-         Вдома: вправа 132 (1в – шия, 2в – дзига) правило стор.65

-         А підсумуємо наш урок інтерактивною грою “Карусель”

Останнє оновлення на Вівторок, 14 червня 2011, 13:14  

-----------------------------------------

 

Корисні посилання

Електронні книги - Основа

Adobe Acrobat

Онлайн -перекладач

Онлайн-конвертер pdf файлів в doc

Расширения для Joomla

Як дізналися про наш сайт

Виберіть одну відповідь
 


Авторизація

Пошук

Увага Конкурс!

Інтернет-урок

Подати заявку на конкурс

"Інтернет-урок"

Контакти

Поштова адреса:

«Учительський журнал он-лайн»

ВГ «Основа», вул. Плеханівська, 66, оф. 5, м. Харків, 61001

Адміністратор порталу:

Тел. : (+3057) 731-96-33

e-mail:


© 2022 ТОВ «ВГ «Основа».

© 2014 Вчительський Журнал он-лайн. Всі права захищено.
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.

 

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо.  Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті, ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.