Відкритий урок з математики у 2 класі «Подорож до цирку»
Автор: Шквиря Світлана Олексіївна , учитель початкових класів Полтавської спеціалізованої школи І – ІІІ степенів №29 , спеціаліст І категорії.
Тема. Повторення таблиць множення числа 2 і ділення на 2.Розв'язування задач.
Мета. Повторити таблиці множення числа 2 і ділення на 2 , закріпити навички швидко , правильно лічити ; обчислювати приклади табличного множення та ділення на 2 ; називати компоненти при множенні і діленні. Формувати уміння розв'язувати задачі.
Розвивати обчислювальні навички в учнів , математичне мислення , увагу, пам'ять .
Виховувати інтерес до математики , охайність у написанні, любов до цирку .
Обладнання : диск із записом мелодії" Цирк "; таблиці усних обчислень ; роздатковий матеріал ; афіша; іграшки : ведмежата, лисичка, собачки ; м'яч ; віяла .
Хід уроку.
I. Організація класу.
Діти ! У нас сьогодні ніби свято.
Гостей зібралося багато.
Ану ж на них ви подивіться
1 веселенько посміхніться.
Привітайтесь.Поверніться.
II. Оголошення теми і мети уроку .
-Сьогодні ми будемо повторювати таблицю множення числа 2 і ділення на 2 ,розв'язувати приклади і задачі
А працювати ми будемо під девізом :
Міркуємо - швидко !
Відповідаємо - правильно !
Лічимо - точно !
Пишемо - гарно !
ІІІ. Контроль , корекція і закріплення знань учнів .
1. Математична розминка ( проводиться методом "Блискавка".) ( Звучить мелодія "Цирк". Заходить клоун)
- Хто ти ?
- Я клоун Вовчик . Доброго дня вам .
( шепче на вухо вчителя і дає конверт )
- Діти , наш гість хоче нас запросити у цирк .Але перш , ніж туди
попасти , він хоче перевірити , які ми розумні і дружні. Тому ми
повинні виконати його завдання . Згода ?
Тільки цирк буде незвичний.
Цирк у нас - математичний .
Відповідаємо швидко і дружно .
- Яку арифметичну дію виконуємо при знаходженні суми ?
- Як називаються числа при додаванні ?
- Якщо в задачі питається , скільки залишилося , яку останню дію виконуємо?
- Назвіть компоненти дій при відніманні.
- Яку арифметичну дію виконуємо при порівнянні чисел ?
- Яку арифметичну дію виконуємо при знаходженні добутку ?
- Як називаються числа при множенні ?
- Як знайти частину від числа ?
- Назвіть компоненти дій при діленні.
2. Перевірка таблиць множення і ділення на 2 .
Гра "Клоун - жонглер ".
- Ну що , Вовчику , справилися ми із першим завданням ?
- Так . Але у мене є наступне завдання ( шепче щось знову на вухо вчителя)
- Вовчик з радістю запрошує вас на виставу і пропонує побувати на арені цирку 2 учням і спробувати себе у ролі жонглера . Потрібно швидко і правильно обчислити приклади , щоб не випустити м'яч із рук (робота біля дошки)
-В цей же час Вовчик хоче перевити , які і ви спритні (Кидає м'яч , задає питання . Діти відповідають і повертають м'яч )
Перевірка роботи біля дошки .
- Ну що , гарно справилися діти із наступним завданням ?
- Так , вони найкращі у світі жонглери
- Дякуємо ! Відпочиньте трішки . А ми далі дивитимемось виставу.
3. Усні обчислення (робота з віялами )
- А на арені цирку - канатохідці.
Канатохідці по канату
Ходять весело, завзято.
Тримають віяла в руках,
Для рівноваги на ногах.
Ось тепер всі ви маєте можливість побувати в ролі канатохідців.
Взяли віяла в руки : слухаємо завдання , рахуємо і показуємо відповідь:
1. Скільки горбів у 5 верблюдів ? ( 10 ) Чому ?
- Скільки вух у 4 кенгуру ? ( 8 ) Чому ?
- Скільки ріжок у 6 цапків ?( 12 ) Чому ?
- Скільки ніг разом у 7 страусів і 1 кенгуру ? Чому ?(2*7 + 4=18)
- Скільки зайчат заховалось від мами у кущах ? Чому ?(12:2 = 6)
- Скільки петухів заховалось за забором ? Чому ?(12:2 = 6)
IV. Фізкультхвилинка.
Трішки ми попрацювали.
Сили наші підупали.
Треба нам би відпочити ,
Свої сили відновити .
На арені цирку - танцівниця . А ми потанцюємо разом із нею . (Під ритмічну музику діти виконують танок )
4. Застосування набутих знань .
Робота в зошитах.
Ви так добре працювали ,
Всі завдання розв'язали.
Ми вже й трішки відпочили ,
Саме зараз на арені - улюблені звірі.
Вони до школи не ходили , тому просять вас допомогти їм порахувати і дати відповіді на запитання .
Першим на арену завітав Ведмедик .
А прийшов до нас із своїм завданням.
Він хоче дізнатися , скільки солодощів йому дістанеться після свята .
Задача 1 . В одному горщику 2 кг меду .
Скільки кілограм меду в шести таких горщиках ?
( каліграфічна хвилинка ,написання числа 12)
Задача 2 . Два ведмедики не можуть поділити між собою ягідки .
Допоможіть їм ( № 671 , ст.. 115) .Запишіть розв'язок.
Молодці, ви виконали завдання Ведмедика .
На арені цирку - дресировані собаки. Але вони також мають завдання для
вас.
Задача 1. У кого більше лап : у 2 -х собак чи у чотирьох курей ?
Задача 2. Собачки вміють кататися на велосипедах ,але не вміють рахувати колеса. Допоможіть їм (№ 673) Запишіть розв'язок у зошит.
А зараз на арені цирку
Лисичка рудохвоста.
З завданнями своїми
прийшла до нас у гості.
Візьміть завдання , прочитайте і виконайте його самостійно .
І.Знайди помилку.(Самостійна робота)
-Хитра лисичка неправильно вирішила приклади . А їжачок змусив її знайти і виправити помилки . Тому вона просить вашої допомоги . Перевірка виконання роботи .
2. Робота з геометричним матеріалом .
Лисичка хоче дізнатися , хто з артистів цирку вам найбільше сподобався ? А вона дає наступне завдання : викласти із запропонованих фігур клоуна, попрацювавши у парах .
V. Підсумок уроку.
Досить , діти , працювати .
Закінчується наше свято .
Ви всі сьогодні працювали гарно і завзято . Вам сподобався наш урок ? Ми не тільки стали глядачами цирку , а й повторили таблицю множення і ділення на 2 , розв'язували задачі і приклади на ці дії. Давайте зараз самі спробуємо оцінювати свої відповіді і роботу на уроці. Той, хто активно відповідав , ні разу не помилився , охайно писав -поставте собі у зошит оцінку "11" ( олівчиком ), хто робив помилки "9".
VI. Домашнє завдання.
№ 686 — порівняти вирази
№ 687- розв'язати задачу , щоб допомогти звірятам зробити ремонт у своїх будинках.