Тема: Англійська легенда «Робін Гуд»
Мета: продовжити знайомити учнів з легендами народів світу, вчити висловлювати власну думку з приводу прочитаного, оцінювати поведінку персонажів, давати характеристуку головним героям творів, вдосконалювати навичку свідомого читання; розвивати звязне мовлення учнів, поповнювати словниковий запас; виховувати цікавість до читання.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань. Фронтальний опрос
- Над творами якого жанру ми зараз працюємо на уроках зарубіжної літератури?
- Що таке легенда?
- Чим легенда відрізняється від казки?
- Які легенди ми вже прочитали? Про що в них розповідається?
- Яку назву має останній твір над яким ми працювали?
- Про що розповідається в легенді?
- Як звали головного героя твору?
- Про що мріяв Яцусь?
- Коли зацвітає папороть?
- Скільки років хлопець шукав магічну квітку?
- Як квітка описується в легенді?
- Чим відрізняється квітка, описана в творі від звичайної?
- Що принесла вона хлопцю?
- Чому парубок не допоміг своїй родині?
- Чим закінчується легенда?
- Яке ваше ставлення до вчинку Яцуся?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Повідомлення вчителя.
Кожен народ має своїх улюдлених героїв... Сьогодні на уроці ми здійснемо подорож в історичне минуле Англії і дізнаємося про імя народного героя цієї крайни.
- Розгадування кросворду
1) Про яку рослину розповідається в легенді «Цвіт папороті»?
2) Коли (частина доби) зацвітає ця квітка за легендою?
3) Хто розповів молодим хлопцям про таємничу силу папороті?
4) Коли святкують свято Івана Купала? (пора року)
5) Яку мету поставив перед собою головний герой? (дібрати дієслово)
6) Що принесла йому квітка?
7) Як звали хлопця - головного героя легенди?
8) Що втритив Яцусь назавжди через цвіт папороті?
ПАПОРОТЬ
ВНОЧІ
БАБУСЯ
ВЛІТКУ
ЗНАЙТИ
БАГАТСТВО
ЯЦУСЬ
РОДИНА
Прочитайте букви червоного кольору зверху вниз і ви дізнаєтесь назву легенди над якою ми будемо працювати та імя головного героя твору.
Довідковий матеріал
Робін Гуд – ватажок лісових стрільців, який боровся проти грабіжників, був захисником простого народу. Все, що він відбирав у багатіїв віддавав простим бідним людям.
Robin Hood – грабіжник у капішоні
Vood – ліс
- Чи зустічалися ви з цим героєм на екранам телебачення?
ІV. Робота над текстом
- Читання вчителя і учнів
- Запитання на сприймання
- Чи сподобався вам текст?
- Хто є головним героєм легенди?
- Як звали батька Робіна?
- Яким ви уявили собі Робіна Гуда?
- Словникова робота
Дружина- військовий загін
Йомен – вільний селянин
Статок – майно
Чинці – служителі
Квапитися- поспішати
Шибиниця – виселиця
- Повторне читання текста по частинам
а) стор. 37-38 – мовчазне читання
б) перевірка прочитаного:
1) Батька Робіна Гуда звали:
а) Віллі
б) Воллі
2) Родина Робіна Гуда пішла жити до лісу тому що:
а) хотіли збудувати там будинок
б) їх вигнали з рідного дому?
3) Батько навчив сина гарно:
а) читати і писати
б) стріляти з лука?
4) Де ріс хлопчик? у лісі
5) Хто з перелічених осіб є героями легенди?
а) Робін Гуд
б) Віллі
в) Яцусь
в) стор. 38-43 – читання по ролям
5. Складання плану
V. Підсумок уроку