Вчительський Журнал он-лайн

 

Урок читання в 2 класі С. Носань "Мудра книга"

Друк

Лавро Олена Ігорівна

ЗОШ №2 м. Снігурівка  Миколаївської обл.

Тема: Все навколо так прекрасно, бачить серцем ти зумій!
Сергій Носань « Мудра книга».
Мета : удосконалювати навички правильного та виразного читання та навички літературного аналізу твору, уміння працювати самостійно;
розвивати образне зв’язне мовлення, збагачувати словник учнів;
корегувати процеси мислення, уяви, пам’яті;
вчити бачити прекрасне в природі, виховувати пізнавальний інтерес до навколишнього світу.
Обладнання : Савченко О.Я.  Читанка
Підручник для 2 класу, Освіта  2010,
слайди  із зображенням рослин зони мішаних лісів,  картки                
для індивідуальної та групової  роботи.
Тип уроку:  урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
Етап орієнтації
Організація класу
Привітання
Затишно , тепло в класі у нас.
Доброго дня вам, вітаємо вас!     
Психологічне настроювання
Вчитель                                                          Діти
Очі дивляться                                        та все бачать,
Вушка слухають                                     та все чують,
Голівка                                                     думає, розмірковує.
І тоді урок буде                                    цікавим ,продуктивним.
Етап визначення мети і проектування
Переведіть погляд на дошку  прочитайте тему уроку.
Над яким розділом ми працюємо?  Яка мета даного розділу?
Яке місце займає сьогоднішній урок в системі уроків?
Працювати ми з вами будемо за таким планом. Прочитайте.
1.Розминка

2.Повторюємо вивчене

3. Здобуваємо нові знання.

4. Удосконалюємо вміння.

5. Робимо висновки.


- Для чого людям потрібен план?
-Я для себе на сьогоднішній урок поставила таку мету:
*продовжувати розвивати ваші читацькі якості;
*розвивати образне мовлення;
* корегувати у вас процеси мислення, уяви, пам’яті;
*вчити помічати прекрасне навколо нас , виховувати бажання пізнавати навколишній світ.
- А яку мету оберете ви для себе?
Я сподіваюсь, що ми докладемо зусиль і досягнемо успіху.

Етап організації виконання плану діяльності
Розминка
Вправи для очей
• Маятник
• День і ніч
Дихальні вправи
*нюхаємо квіточку
* гасимо свічку
*гріємо долоньки
Мовна зарядка
• Як шумлять дерева в лісі?
• Як гуде жук?
• А комарик, що летить, як гудить?
• Як запросимо  тишу в клас?
Вправа « Знайди пеньок»
котик           білка         дзьоб
котик            білка         дзьоб
котик            гілка          дзьоб
кошик           білка         щоб
котик             білка        дзьоб
Скоромовка
Цвітуть троянди в літній час.
Хоч гілочки колючі,
Та квіти гарні, як атлас,
Пахучі – пре пахучі!
• Повільно вчитель
• Повільно учні
• З пришвидшенням
• Вправа « Обличчям до обличчя»     Робота в парах
*Варіант №1 – прочитати здивовано
*Варіант № - прочитати весело ( Декілька пар презентують свою роботу)  Звернути увагу на міміку і жести.
Здобуваємо нові знання
1. Знайомство з письменником.(Портрет)
- Прочитайте назву твору. Хто його написав? Чи знайоме вам це ім’я?
Довідкове бюро
Народився Сергій  Лукич Носань в 1939 році на хуторі Дубинка, що входив до Чехівської сільради на  Черкащині. Рідний хутір безжально проковтнуло Кременчуцьке водосховище. Згадка про рідні місця живе в серці письменника і тепер. Живуть у серці в нього й спогади про сирітське дитинство. Він ще був зовсім  малим, коли батько пішов на війну і не повернувся. Усі турботи лягли на плечі матері, яка працювала в рільничій бригаді. Сергійко також трудився. Він пас череду, возив жниварям воду, заготовляв сіно. Але мама також померла, залишивши діток напризволяще. Двоє старших взялися за  господарювання.
По закінченню школи працював в будівельній бригаді, потім служба в армії, робота на переправі, навчання в Черкаському педінституті, вчителювання. Література приваблювала хлопця давно.  Ще в п’ятому класі написав міні- п’єсу зі шкільного життя «Горобчик», у якій сам виконав головну роль. Пише про побачене, вистраждане. Своїми творами   він бореться за збереження  рідної  природи,нагадуючи людям, що у світі  ще існують байдужість і жорстокість.
Як ви вважаєте, про яку мудру книгу написав нам письменник?
2.Первинне читання оповідання  комбіновано.
3. Перевірка сприйняття твору.
- Про яку мудру книгу ви почули?
- Назвіть  дійових осіб. Від чийого імені ведеться розповідь?
- Де відбувалася подія?
- Про який ліс іде мова?   Чому він має таку назву?
4. Презентація «Мішаний ліс»  Показ слайдів з коментарем вчителя
5. Словникова робота
припудрене  сивизною
йодиста
шкрябину
Удосконалюємо вміння
Читання тексту учнями
1. Підготовка до правильного читання
Диференційована робота
Читають мовчки все оповідання, позначаючи багатоскладові слова, готуються до вправи « Луна».
Напівголосно читають правильно  перші 2 абзаци.
Вправа « Луна» ( нескінченної, переважають, трапляються, зупиняємося, чистотіловим)
2.  Підготовка до свідомого читання
Повторне читання.  Вправа « Порушена послідовність».
Квітів і трав не злічити.   
Прогулянка мішаним лісом.   
Дружба між рослинами.   
Гортаємо сторінки мудрої книги.   
Знайомство з чистотілом.   
Дочитуй, думаючи про те, що читаєш.
Перевірка виконання вправи « Порушена послідовність»
Фізкультхвилинка
А ми в лісі  ходили, ходили,
На травичку зелену присіли.
Зверху гілля хиталось, хиталось,
До сонечка дістать намагалось!
3.Підготовка до швидкого читання
Вправа « Сонечко»
Весь клас починає читати хором. За командою вчителя всі підняли оченята і глянули на сонечко. Покліпали вічками, примружили міцно очі, відкрили і продовжують читати мовчки.
Вправа « Пошук»
Продовження гри «Сонечко». Учні читають мовчки, вчитель викликає учня читати вголос, а всі інші відшукують, де читає учень. Хто знайшов, піднімає руку і продовжує читати.
4. Літературний аналіз твору
Вибіркове читання
- Прочитайте, які дерева і кущі  згадуються в тексті?
- Які трави побачили Оленка з татком?
- Про що запитувала дівчинка?
« А що потім?» Метод Родарі
- Які риси характеру проявились у Оленки?
- Чи допоможуть ці риси  дівчинці в подальшому житті? Доведіть свою думку.
Працюємо в групі 
Жовті Знайти зачин, основну частину ,кінцівку. Зачитати зачин і кінцівку.
Блакитні Підготувати запитання до оповідання і поставити товаришам.
Сині Скласти карту персонажів  круги Ейлера –Вена
тато                         Оленка


допитливий  спостережливий    природолюб    уважний    турботливий 
справедливий      знаючий
Зелені Збери прислів’я . Яке з них  найточніше розкриває головну думку оповідання.
Природа одному мати, а                            з лісу виводить.
Не краса красить, а                                      на камені висічене.
У дитинстві  вивчене, що                            іншому  мачуха.
Наука в ліс не веде, а                                   розум.
ЧервоніПродовж міркування.
Навколо нас стільки  цікавого, адже … ( у природи так багато гарного! Треба лиш бути спостережливими, уважними і допитливими. І тоді вона відкриє тобі свої секрети.)
Презентація роботи груп.
Етап контрольно – оцінювальний
Узагальнення метод « Капелюхи де Боне»
-Жовті Які нові  слова  поширили ваш запас?
Блакитні Чому оповідання має таку назву?
- Сині Що вам сподобалось у творі?
- Зелені Що гарного, на вашу думку відбулося?
-Червоні Які висновки з прочитаного ви зробили для себе?
- Якого успіху ми з вами досягли?
- Якою новою інформацією ви зможете після уроку поділитися з друзям і знайомими?
Оцінювання
Дякую всім  вам за роботу,
Працювали всі старанно
І почуєте в кінці
Що ви всі  справжні  молодці!

 

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 30 квітня 2012, 09:07  

-----------------------------------------

 

Корисні посилання

Електронні книги - Основа

Adobe Acrobat

Онлайн -перекладач

Онлайн-конвертер pdf файлів в doc

Расширения для Joomla

Як дізналися про наш сайт

Виберіть одну відповідь
 


Авторизація

Пошук

Увага Конкурс!

Інтернет-урок

Подати заявку на конкурс

"Інтернет-урок"

Контакти

Поштова адреса:

«Учительський журнал он-лайн»

ВГ «Основа», вул. Плеханівська, 66, оф. 5, м. Харків, 61001

Адміністратор порталу:

Тел. : (+3057) 731-96-33

e-mail:


© 2022 ТОВ «ВГ «Основа».

© 2014 Вчительський Журнал он-лайн. Всі права захищено.
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.

 

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо.  Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті, ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.