Вчитель початкових класів Федоренко Л. Д.
м. Нікополь 53210 вул. Станіславського буд. 22 кв.5
Дніпропетровська область
План – конспект уроку з предмету « Я і Україна»
Тема: Зима. Сезонні зміни в неживій природі. Сніг. Лід.
Мета: розширити знання дітей про сезонні зміни, що відбуваються в неживій природі з приходом зими;
дати уявлення про характерні ознаки зими в неживій природі, що можуть спостерігати діти;
вчити порівнювати, робити висновки;
розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення, уміння бачити найяскравіше в природі.
Обладнання: пори року, ілюстративний матеріал, сніжинки, лід, дидактичний матеріал, карта України.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
1. Орг. момент
- Привітання
Сонечко на дворі.
На віконцях квіти.
Я вас всіх вітаю
Добрий ранок , діти!
- Настанова на роботу. Перевірка готовності до уроку.
2. Мотивація навчальної діяльності, оголошення теми та мети уроку.
- Підведення до теми
(на дошці слова, речення, план спостережень, речення)
- Повідомлення теми уроку
3. Актуалізація опорних знань
- Питання
- Гра « Спіймай словечко »
- Вправи на повторення матеріалу
( тематична добірка епітетів, знайдіть в своїх скарбничках ознаки зими)
- Назвіть зимові місяці
( вірші про грудень, січень, лютий)
-Науковий матеріал про назви місяців
4. Засвоєння нових знань
- Спостереження за новим матеріалом
- Аналіз сезонних змін взимку в неживій природі за схемою
- Вибіркове читання з підручника про сонце в різні пори року
5. Фізхвилинка
6. Розвиток мовлення учнів
- Творча робота за ілюстрацією
7. Підсумок фенологічних спостережень
8. Практична робота (спостереження за властивостями снігу та льоду)
Дослід № 1
Покладемо на кольоровий папір грудку снігу і кубік льоду.
- Який колір снігу?
- Який колір льоду?
Дослід № 2
Кинемо грудочку снігу і кубік льоду у склянку з водою.
- Що трапиться з снігом?
- Що трапиться з льодом?
Висновки за опорними словами про значення снігу, льоду, іх властивості.
9.Узагальнення та систематизація знань.
Ось і закінчилась наша мандрівка до царства зими.
- Де ми побували?
- Що бачили?
- Чи чули ви дзвін зими?
- Який він?
- Якого кольору сніг? Якого кольору зима?
10.Д/З