Вчительський Журнал он-лайн

 

Написання прислівників разом і через дефіс

Друк

7 клас

 

Тема: Написання прислівників разом і через дефіс

 

Мета: повторити й поглибити знання учнів про способи творення прислівників; сприяти

           зміцненню навичок правопису прислівників разом і через дефіс та позначити від-

           повідні орфограми,пояснювати їх за допомогою орфографічних правил;формувати

           загальнопізнавальні вміння правильно писати складні прислівники з вивченою орфо-

           грамою,знаходити й виправляти помилки у правописі складних прислівників; розви-

           вати творчі вміння зіставляти,порівнювати, моделювати й конструювати мовні

           явища;за допомогою мовленнєво-дидактичного матеріалу сприяти вихованню

           загальнолюдських цінностей.

 

Тип уроку: урок формування практичних умінь та навичок.

Обладнання: роздавальний матеріал,підручник, орфографічний словник.

 

 

 ХІД  УРОКУ

 

I. Організаційний момент

 

II. Перевірка домашнього завдання

    

     *Робота біля дошки

      Виконання індивідуальних завдань двома-трьома учнями.

 

КАРТКА №1

Переписати, вставляючи пропущені букви. Позначити в словах орфограму «Букви и та і в

кінці прислівників».

  Годинник бив не ту годину і не по колу йшов, а навск  с…(І.Жиленко.)З поля верх…  в…ртаються хлопці (М.Стельмах.) Тихо бр…нять і згасають безвіст… згуки ясні(М.Вороний.) «Довбуше!-р…вуть потоки.-Дай-но сили одиноким!»Свисне трич…,

аж бл…щать у хлопців очі(А.Малишко.)

 

КАРТКА №2

Переписати, вставляючи пропущені букви. Позначити в словах орфограму «Букви и та і в

кінці прислівників».

Навсплячк…  гуси чапають додому.(Д. Павличко.)Навшпиньк... ходить сива ковила.(М. Федунець.)І пахнув степ косою половчанки,забутої,здавалось,навік...(Д.Пав

личко.)Зорі пливли,тремтяч... по темних його хвилях.

 

КАРТКА №3

Переписати слова, вставляючи пропущені букви. Два слова увести до самостійно складених речень.

   Трич..., межиоч...,завбільшк..., наприкінц..., по-материнськ..., сьогодн..., навперейм...,

навпомацк...,напрот..., поноч..., урешт..., взагал..., щонайдал...,пішк..., увечер...,мовчк...,

навстоячк....

 

II.  Ознайомлення семикласників з темою, метою й завданнями уроку

 

III. Актуалізація мотиваційних резервів учнів

      Вибіркова робота

     Пригадати правила правопису складних слів через дефіс. Виписати прислівники, пояснити їх правопис.

 

   Синьоокий, землетрус, тихо-тихо, восьмирічний, пів-Європи, тишком-нишком, чин чином, не сьогодні-завтра, півроку, зірвиголова, льон-довгунець, давним-давно, по-твоєму, так-то, хоч-не-хоч, по-іншому, будь-коли, віч-на-віч, будь-що-будь, ледве-ледве, де-небудь, хтозна-коли, всього-на-всього, дівчина-голубка.

 

*Сформулювати правила вживання дефіса в прислівниках. Свої висновки звірити з теоретичним матеріалом підручника.

 

IV. Усвідомлення здобутих знань у процесі практичної роботи

 

    1.Утворити від поданих слів і записати прислівники. Скласти 3-4 речення з прислів-

никами (на вибір).

 

По,перший; по,другий; по,наш; по,ваш; по,новий; по,старий; по,їхній; по,твій; по,мій; по,український; по,братній; по,інший.

 

 2.Записити прислівники,розкриваючи дужки.

 

 Рано(вранці), довго(довго), любо(дорого), кінець(кінцем), час(від часу), з дня(на

день), раз(у раз), пліч( о пліч), рік(у рік), один(одним), з давніх(давен).

 

 

3.Робота в парах.  Записати речення.Поставити дефіс у прислівниках.

 

    І блідий місяць на ту пору із хмари де де виглядав.

   Тяжко важко в світі  жити сироті без роду.

   Так отак то трапляється в світі : думав жити проживати,а довелось на чужині     тільки сльози лити.

   У неділю рано вранці синє море грало.

  

4.Лінгвістична гра «Добери синонім» (вправа 345).

   *3-4 прислівники ввести в самостійно складені речення.

 

5.Пояснювальний диктант

 

     Дівчина стомлено оглянула лісову галявину, вишукуючи танкістів, підвела голову вище і (не)сподівано посміхнулась. (Ю.Яновський) ( З)далеку йшли на село хмари куряви.

А сонце  (де)далі все вище підпливало. (О.Гончар) (З)верху ревла вода, а (в)низу кипіла хвиля. Цілі гори білої ревучої піни билися об каміння, скакали (в)гору, закручувалися гребнями і знову падали (на)зад на каміння. (І.Нечуй-Левицький)

 

 

V. Рефлексія на рівні розуміння

     *Вправа 350.

VI. Підсумок уроку

 VII. Домашнє завдання

SocButtons v1.4
 

Набір на курси Дистанційної Академії

Початок 27 лютого:

Підготовка до атестації: як оформити власне портфоліо

Photoshop: первые уроки.
Часть 1

Початок 12 березня:

Ефективний урок

Триває набір на курси:

Школьный веб сайт: проектирование, разработка, публикация

Microsoft Power Point (2003, 2007). Професійне створення презентацій

Microsoft Excel (2003, 2007) базовий курс. Практикум

Корисні посилання

Електронні книги - Основа

Adobe Acrobat

Онлайн -перекладач

Онлайн-конвертер pdf файлів в doc

Конвертер файлів Office 2007

Расширения для Joomla

Шановні користувачі порталу!


У зв'язку з підвищенням тарифів Укрпошти на пересилання поштових відправленнь вартість одного сертифікату тепер складатиме 35 грн.

Пошук

Авторизація

Вартість при замовленні кількох сертифікатів одночасно

Кількість

сертифікатів

Вартість
1-4
35 грн за кожний сертифікат
5 145 грн
6 155 грн
7 165 грн
8 175 грн
9 185 грн
10 195 грн

 

Контакти

Поштова адреса:

«Учительський журнал он-лайн»

ВГ «Основа», вул. Плеханівська, 66, оф. 5, м. Харків, 61001

Адміністратор порталу:

Тел. : (+3057) 731-96-33

e-mail:

ICQ: 615327719


© 2022 ТОВ «ВГ «Основа».

© 2012 Вчительський Журнал он-лайн. Всі права захищено.
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.

 

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо.  Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті, ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.